Тие никогаш не можат да најдат заеднички јазик: Овие хороскопски знаци се расправаат на секој чекор!

Колку и да се обидуваат да избегнувааат раправии, кај овие хороскопски знаци кавгите се неминовни

Во денешно време, различните мислења се неизбежни, но некои луѓе, колку и да се обидуваат да избегнувааат раправии, едноставно не им успева.

Овие хороскопски знаци воопшто не функционираат  заедно, а помеѓу нив секогаш има кавги и расправии.

 

Рак и Вага

Вагата е еден од оние хороскопски знаци кои кажува сè во лице без да размисли дали ќе повреди некого. Раковите, од друга страна, се нежни и емотивни и оваа разлика помеѓу нив доведува до спротивставени мислења и неизбежна расправија.

 

Водолија и Лав

Овие два хороскопски знака се тотално различни по карактер. Затоа во нивната комуникација има постојан спор. Лавовите сакаат да бидат во центарот на вниманието и да уживаат кога некој им се восхитува. Меѓутоа, на Водолиите тоа не им оди од рака затоа што ја ценат автентичноста и чесноста.

 

 

Бик и Јарец

Со оглед на тоа што двата знака на Зодијакот се многу тврдоглави и не знаат како да се откажат од своите цели, раправијата помеѓу нив е неизбежна.

Нивните пријателства и љубовни врски се полни со набој и емотивни расправии.
Коментари

[fbcomments]