Категории

Tik Tok се здоби со казна од 368 милиони долари!

Популарната апликација кај тинејџерите, Тик Ток се здоби со казна од 368 милиони долари од страна на европските регулатори.

Имено, казната е поради недоволно заштитување на приватноста на децата.

Ирската комисија за заштита на податоците ја изрече оваа казна и ја опомена платформата.

Прегледи:
57
Објавено на:
17.09.2023