Категории

Тимур со солзи во очи: Бевме како мртви кога Сергеј ни рече дека си оди

Еден од најзаслужните ракометари што РК Вардар со години е на врвот на македонскиот ракомет, првпат открива што точно се случуваше во клубот во изминатиот период. Една недела пред фајнлфорот во Келн, Тимур Дибиров во „Еден на Еден“ искрено признава како изгледаше состанокот на кој им беше соопштено дека Сергеј Самсоненко заминува.

– Бевме како мртви, му признава Дибиров на Жаре.

Погледнете го неговиот одговор во видеото објавено пред емисијата во недела:

Целото интервју со Тимур Дибиров, каде зборува за Вардар, Вардарци, Македонија…гледајте го оваа недела, 26 мај, од 18.30 часот на Канал 5.