Типувач од Велес доби над 4.000 евра!

Со предвидување на 3 гостински победи и голови во мечевите меѓу Џенова-Парма, Реус Депортиу-Гранада и Академика-Есторил во неделата, типувач од Велес си обезбеди 247 пати поголема добивка од влогот т.е. со 1.000 денари заработи над 4.000 евра.

Најпрво на мечот меѓу Реус Депортиу и Гранада, гостите славеа со 1-2, токму за комбинираниот знак 2-2 & 3+ а во меѓувреме, Есторил како гостин на Академика, победи со високи 7-2 за погодок и на вториот пар на тикетот. На крај во Џенова и покрај разиграниот Кжиштоф Пјонтек кој даде гол на почетокот, головите на Ригони, Силјарди и Чераволо од 16-тата до 30-тата минута, доведоа до целосен пресврт и предност на Парма од 3-1 на гости кај Џенова и конечен успех за нив и за типувачот на Спорт Лајф во Велес.
Коментари

[fbcomments]