Tom Ford ја истакна женската самоувереност во новата пролетна колекција за 2018

Дизајнерот ја претстави колекцијата богата со впечатливи силуети на првиот ден од Њујоршката модна недела.

Tom Ford е познат како моден мајстор кој го сака и обожава да го истакнува гламурот во секоја колекција. Во пролетната колекција за 2018 година тој скрои силуети во кои беше надахнат посебен стил на сексипил и гламур. Тој исто така не изостава да вметне и доза на машкост во неговите креаци преку бомбер јакните и блејзерите со нагласени раменици како и широките кроеви на панталони и блузи.
Коментари

[fbcomments]