Категории

Том Хенкс и Рита Вилсон го победија корона вирусот – Конечно се вратија во својот дом во Америка

Познатиот пар не ја криеше својата радост за враќањето дома

Том Хенкс и неговата сопруга Рита ВИлсон се вратија во Америка од Австралија каде се наоѓаа во изолација откако открија дека се позитивни на корона вирусот.

Познатиот пар слета во Лос Анџелес и не го криеше своето воодушевување што е повторно дома.

Рита и Том откако слегоа од авионот се упатија во автомобилот кој ги одведе во нивниот дом каде и понатаму ќе останат во карантин.
После болничкото лечење, славниот пар беше пуштен во домашна изолација.

Пред неколку денови, Том призна како се чувствува.
„Еј луѓе, две недели откако ги откривме првите симптоми на корона вирусот и веќе се чувствуваме подобро.
Бидете совесни и водете грижа за другите, и ова ќе помине!“ – порача актерот преку својот Твитер профил.