Категории

Том Хенкс се огласи од карантин – Сподели што прави во изолација и каква е неговата состојба

Откако актерот Том Хенкс и неговата жена објавија дека се заразени со коронавирус, медиумите постојано ги интересира нивната состојба. Актерот се огласи од карантин

Актерот Том Хенкс и неговата сопруга Рита Вилсон се наоѓаат во изолација во Австралија а славниот актер сподели на својот Инстаграм профил како навистина изгледа корона вирусот.

„Поздрав луѓе, една недела откако откривме дека имаме корона вирус и заминавме во изолација, симптомите на болеста се прилично исто. Иако без температура, чувството е грозно. Средување на облеката и перењето на садови води кон спиење на каучот. Лоша вест: Мојата жена победи во шест раце Џин Руми (игра со карти) и сега води со 201 бод“ – напиша познатиот актер.

Том Хенкс исто така сподели дека во карантин со себе ја поведе и својата писарска машина, која по игра на случајноста е од брендот КОРОНА!