Категории

Топ 3 најдобри камени пудри за пролет/лето 2016

Потоплите денови ни сигнализираат дека е вистинско време за промена на старата шминка со нова, а новите трендови форсираат козметички производи со уште посовршени формули од ланските. За оние кои не можат без камена пудра, три козметички новитети ни доаѓаат во пресрет. И трите се со перфектна покривност, но и истовремено се грижат за кожата на лицето.

Од „морето“ на нови производи, издвоивме три кои вреди да се пробаат.

Chanel Les Beiges Sheer Powder Foundation

MAC Studio Fix Powder Foundation

Clinique-Beyond Perfecting Powder Foundation+Concealer

Прегледи:
208
Објавено на:
03.03.2016