Топ 5 најверни жени според хороскопските знаци: Тие се сопруги за пример!

Нивната верност и решеност да истрајат во бракот ја воодушевува околината

Лав 7/10

Лавовите се сакаат и се ценат себеси. И тоа може да го нервира некој, но тоа е причина да не се трошите себеси на мали нешта. Жената родена во знакот на Лавот ги бара сите најдобри работи во еден маж. Но, ако се испостави дека нејзиниот партнер потфрлил, таа нема да издржи долго, веднаш ќе тргне во потрага по нова љубов.

 

Рак 7/10

Луѓето родени во знакот на Рак не се менуваат и не сакаат да променат ништо околу нив. Ако сопругот ја изневери, жената Рак нема да бара развод, туку ќе бара начин да го спаси бракот. Таа ќе го изневери и измами сопругот само заради екстремно очајување или голема потреба за одмазда. Тие го избираат новиот партнер долго и внимателно.

 

Водолија 8/10

Водолијата ќе флертува многу често, но никогаш нема да изневери. Водолијата сака да се забавува, да се дружи и тоа секогаш ќе го прифаќа како предизвик. После расправија со сопругот, таа со задоволство ќе отиде во бар со пријатели за да заборави на сè. Сепак, сопругот ќе го изневери само во крајна потреба.

 

Бик 10/10

Бикот е направен од чист принцип. Жените родени во знакот Бик никогаш нема да го изневерат својот сопруг. Меѓутоа и нејзиниот партнер не ни помислува да изневери затоа што знае дека неговата сопруга Бик никогаш нема да прости.

 

Девица 10/10

Како и жените родени во знакот Бик, жените родени во знакот Девица никогаш не би го изневериле сопругот поради емоциите. Оваа верност на жената Девица се заснова на тоа колку е заљубена во нејзиниот партнер толку многу што не гледа никого околу себе. Нивните парнери најчесто ги разбираат и, исто така, никогаш не ги изневеруваат.
Коментари

[fbcomments]