Категории

Топ 5 парчиња облека кои никогаш не излегуваат од мода

Трендовите доаѓаат и си одат, но основните работи остануваат.

Се разбира, не засекогаш, но постојат случаи кога не го изгубиле своето значење со децении – и секако не планираат да се поместат од своите позиции.

 

Ролка

Минималистичка, малку предимензионирана или со тесен крој. Тие одговараат апсолутно со сè: со фустани, со панталони, со јакни …

 

Фармерки со рамен крој

Класичните фармерки ќе се вклопат во секој стајлинг – прашање е само кои детали ќе ги изберете за нив.

 

Чизми

Денес е популарна опцијата со четвртаста потпетица. Оваа форма визуелно ги издолжува нозете, дури и ако висината на петицата е само неколку милиметри. ⠀

 

Текстуриран џемпер

Овој џемпер треба во исто време да биде и топол и стилски, така што во зима мора да се облече под нешто, а потоа да не се срамите да го отстраните капутот, на пример седејќи во кафуле.

 

Капут со дупло закопчување

Дуплото закопчување значи двоен паралелен ред на копчиња. Денес, таквиот капут е релевантен, или во рамен крој или во варианта со каиш. Моделот може да се носи со обичен стајлинг и со нешто елегантно.

Без овие парчиња облека тешко е да се замисли гардеробата на елегантна жена од 21 век. Кога ќе ја соберете оваа база, сами ќе се уверите колку е полесно да се комбинираат секојдневните стајлинзи. И најважната работа! Не заборавајте да си играте со боите! Една од најрелевантните нијанси оваа сезона е темно виолетовата боја!

Прегледи:
543
Објавено на:
15.02.2020