Категории

Топ 5 стајлинг идеи за топлите есенски денови

Почетокот на есента е најдобро време за да ги испробате сите модните трендови и да направите простор во вашите плакари за новите парчиња облека.

Ви предлагаме 5 стајлинг идеи за топлите есенски денови.

Конечно, можете и официјално да направите ревизија на вашата гардероба и да погледнете кон грубите чизми и капути. Но, свилените здолништа, маици и панталони од бел тексас не вреди да се отпишуваат засега – во топлите есенски денови тие сепак ќе ви бидат корисни. За оние кои се подготвени да се впуштат во есенското (но позитивно) расположение, направивме 5 предлози кои што сигурно ќе ви соберат стотици лајкови на Инстаграм.

 

Стајлинг бр. 1

Главниот лик на летото – сатенското здолниште – го продолжува својот самоуверен марш кон новата сезона. Со еден додаток – ако во јуни го носевте со минималистички сандали, сега е време да ги промените сандалите и да изберете чевли со цврст ѓон и да го комплетирате изгледот со вашата омилена тексас јакна.

 

Стајлинг бр. 2

Есента повикува на минимализам и концизност. Во сончевите денови, прошетајте низ булеварите во бели фармерки, едноставна маица и патики. А да не замрзнувате во вечерните часови, комплетирајте го изгледот со гроздобер јакна.

 

Стајлинг бр. 3

Препорачуваме да изберете кошула позајмена од гардеробата на вашиот дечко – оваа есен модните активисти се одлучуваат за кожна кошула. Изпробајте ја со стилски чизми и омилениот пар фармерки.

 

Стајлинг бр.4

Елеците во бејкерски стил некако наеднаш навлегоа во гардеробите на модерните мондени. Па, затоа предлагаме да го следите примерот на модната новинарка и да ги надополните стајлингот со стилски панталони и бела маица. Наоружајте се со темни очила.

 

Стајлинг бр.5

Есента не може да помине без стајлинг на вечниот ученик? Дури и ако одамна сте завршиле универзитет, тоа не ве спречува да носите оксфорд чевли. Оваа сезона препорачуваме да ги испробате со бели панталони, основна црна маица и волнена јакна.

 

Мартин М. | Среќа.мк