Категории

Тренд парче за оваа сезона позајмено од машкиот плакар

Новиот тренд ни донесува парче кое можете да го пронадете во машката гардероба

Оваа година во модниот свет се појавија бројни трендови кои беа „украдени“ од машката мода. Помешу нив беа гломазните патики во „машки“ стил кои сите девојки ги обожаваа, а оваа зима им ги крадеме и џемперите.
Модните трендсетерки веќе ги обожаваат џемперите со патент во горниот дел какви досега најчесто гледавме исклучиво во машките колекции.
Овој ретро тренд којј се чини дека беше многу по популарен пред 20 години, сега повторно се враќа на модната сцена но многу повеќе кај женската гардероба отколку во машката.

Прегледи:
122
Објавено на:
28.11.2019