Категории

Тренд за оваа сезона: Кајли Џенер ги покажа бикините кои ќе ги гледаме најчесто ова лето!

Кајли Џенер овој викенд го прослави 22. роденден на својата најдобра пријателка, Анастасија Караниколау. За тој повод со остатокот од друштвото уживаа во огромниот базен, а Кајли како највлијателна модна трендсетерка, имаше можност да ни го открие моделот на бикини кои ќе бидат хит за ова лето.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kylie (@kyliejenner) on


Факт е дека неонските бои се голем хит од самиот почеток на оваа година, па поради тоа воопшто не е чудно што младата инфлуенсерка се одлучила токму за монохроматски бикини во неонска розова боја.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kylie (@kyliejenner) on


Станува збор за бикини чиј горен дел личи на кратка маичка, а долниот дел е висок струк, односно го открива т.н деколте на колковите. За моделот кој го носи Кајли веројатно ќе полудат поголемиот дел од нејзините пријателки бидејќи неон розовата очигледно е хит боја за ова лето со обзир на тоа дека нејзините пријателки носеле бикини во иста боја, но во малку покласични варијанти.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kylie (@kyliejenner) on