Категории

Овие чизми ќе ги носиме во претстојната сезона! (ФОТО)

Сега е времето да се подготвите себеси за студеното време кое ни доаѓа.

Наскоро температурите ќе почнат да паѓаат, и сакале или не тоа ќе ве натера да ги оставите вашите летни сандали и отворени чевли назад во вашиот плакар со чевли и да ги замените со нешто есенско. Како што полека зима полека ни се најавува, така пристигнуваат и трендовите кај зимските обувки. Ви откриваме кои модели на чизми ќе бидат најголем тренд оваа сезона. Помеѓу најжешките трендови ќе бидат оние со анимален принт, нивната популарност особено порасна откако анималниот принт се врати на „големата врата“ и кај гардеробата. „Combat“ чизмите се класика која никогаш нема да излезе од мода, па така и оваа година морате да ги поседувате во вашиот плакар. Подолу ви ги споделуваме моделите на чизми кои ќе ја одбележат оваа зимска сезона.

Прегледи:
171
Објавено на:
03.09.2019