Категории

Трендсетерките ги обожаваат: „Грдите“ чизми кои се главен тренд за следните месеци

Ако мислевте дека оваа есен ќе ја одбележат само класични модели на чизми, се лажете. Студените денови само што настапија, а на Инстаграм веќе владеат „грдите“ чизми со потпис на Manu Atelier. Станува збор за модели во кафеави нијанси со ниска потпетица и четириаголник во предниот дел.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jessie Bush (@wethepeoplestyle) on


Наспроти фактот што не станува збор за модел кој ја има секојдневната естетика на која сме навикнати, трендсетерките се потполно опседнати со овие чизми кои поради предниот дел го прават стапалото визуелно подолго но и потесно.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Florrie Thomas (@florriet) on


Ако и вие сакате да ги имате овие чизми, за нив ќе треба да издвоите околу 400 фунти.

 

View this post on Instagram

 

One of my favorite purchases ever. This vintage Gianni Versace shirt from Tokyo. Seriously best town for vintage pieces! 🏆

A post shared by Jeanette (@_jeanettemadsen_) on

Прегледи:
90
Објавено на:
04.10.2019