Трендсетерките и ова лето се облечени во бело од „глава до пети“!

Стајлингот кој сите го обожаваме секое лето. Сламените шешири, плетените торби и лелеавите бохо фустани се модни додатоци од кои не се откажуваме кога доаѓаат топлите летни денови, а на тронот е белата боја која е синоним за летото.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Negin Mirsalehi (@negin_mirsalehi) on

Модните комбинации во бело од глава до пети изгледаат феноменално со потемнетиот тен, а делуваат и префинето и елегантно. Исто така, белите парчиња облека имаат и практична страна, бидејќи тие најмалку ги апсорбираат сончевите зраци.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Pernille Teisbaek (@pernilleteisbaek) on

Комбинациите во бело од глава до пети и оваа летна сезона ги обожаваат сите трендсетерки кои ги комбинираат за различни пригоди – од бели бикини до лелеави бохо фустани или пак лежерен градски аутфит со патики.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Giorgia Tordini (@giorgiatordini) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by AMINA MUADDI 🧚🏽‍♀️ (@aminamuaddi) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Negin Mirsalehi (@negin_mirsalehi) on
Коментари

коментари