Чек дис аут
Search

Три начини да имате модерна фризура оваа есен

Идеи за сега и за наредната сезона.

Погледнете ги трите идеи од модната недела во Копенхаген

1. Панделка

Овој тренд доаѓа од 80-тите години, кој Кејт Мидлтон го врати во мода минатата година. Ако војвотката минатата есен носеше едноставна „панделка“, денес панделките станаа многу поелегантни. Обидете се со свилена панделка, шал или големи кадифени фризури со скапоцени камења од 80-тите години.

2. Плетенка

Едноставно и уредно, како Пернил Тисбек на оваа фотографија. За промена, користете ги овие две гумени ленти одеднаш, како што правеле дамите од 90-тите. Носете обетки со vintage стил, позлатени со бисери.

3. Пунџа

Одликувајќи се со луксузен минимализам: “пунџата“ е совршена за љубителите на чисти линии и неутрални шеми на бои. Со оваа фризура носете широки панталони и блејзер.

 
Коментари

[fbcomments]