Категории

Трик – ставете фолија во чевлите и кажете збогум на студот!

Се што треба да направите е да исечете парче кое одговара на вашиот чевел, а тоа најдобро е да го направите со помош на влошка за чевли.

Фолијата исечете ја по примерокот на влошката, а потоа добиениот облик внесете го во чевелот под влошката.

Не само што ова парче фолија ќе пружи додатна излоција од ладното тло, туку ќе ја одржува топлината на вашите стапала бидејќи рефлектирањето е нејзината главна улога.

Прегледи:
90
Ознаки:
· ·
Објавено на:
10.01.2017