Трогателен момент: Ова момче дознава дека кучето е подарок од неговиот починат татко

Логан Кавалускис од Мичиген има 13 години и како многу деца на негова возраст сонувал да има свое куче. Но, неговиот татко бил алергичен на животни и никогаш не можел да му ја оствари желбата. Цели девет тешки години, неговиот татко се борел со рак. Починал во јануари, 2020 година на 47-годишна возраст. 

Пред да почине, Џои смислил многу интересно изненадување за својот сакан син, ангажирајќи ги неговата сопруга и останатите членови од семејството да му помогнат да го оствари тоа.

На видеото подолу може да забележите како неговиот братучед му го подарува малото кутре. Најпрво, Логан помислува дека кучето само треба да го однесат до својот сопственик. Но, тој му ја открива вистината – дека токму тоа кутре е подарок од неговиот починат татко.

Логан, сосема шокиран воопшто не очекувал дека неговиот татко ќе му приреди такво изненадување откако починал. Погледнете ја неговата трогателна реакција.
Коментари

[fbcomments]