Категории

Цел живот користиме запалка порешно – Човек во видео на ТикТок го сподели своето откритие

(ВИДЕО) Колку пати ви се случило да се изгорите додека користите запалка, не знаејќи дека само начинот на кој ја држите запалката може многу да ви ги олесни работите.

На преку 800.000 луѓе им се допадна видеото на TikTok во кое еден млад човек попознат како корисникот „sidneyraz“ признава дека ја користел запалката погрешно цел живот. Тој покажа побезбеден начин да се користи, односно како да се вклучи запалката кога треба да запалите нешто што е над пламенот.

„Ова ќе го намали ризикот од несреќа“, напиша тој во описот на видеото. Тој додаде дека десничарите треба да свртат дел од запалката со пламенот надесно и левораките налево. Погледнете една толку едноставна работа што сигурно многу ќе ви помогне:

@sidneyraz

i can use lighters safely now #inmy30s #firesafety

♬ original sound – sidneyraz

Прегледи:
234
Објавено на:
11.10.2021