Категории

Целиот накит којшто го имате спуштете го две минути во оваа смеса: Нема да верувате каков ќе стане!

Накитот е аксесоар без кој многумина ретко кога излегуваат од дома. Со тек на време, со користење и доаѓање во допир со разни надворешни фактори, го губи сјајот. Меѓутоа, постои лесно и брзо решение.

Со само неколку средства од кујната може да го вратите првобитниот сјај и изглед.

За овој трик потребно е малку детергент за миење садови, една лажица прашок за пециво и жешка вода. Сите состојки помешајте ги заедно, па во смесата ставете го накитот. По само две минути, накитот ќе сјае и ќе биде чист.

Доколку немате прашок за пециво, може да користите и сода бикарбона.

Прегледи:
58
Објавено на:
13.10.2021