Категории

Црната лимонада е новиот здрав напиток за детоксикацја

На прв поглед може да изгледа необично и кај многу луѓе може да предизвика и сомнежи за вкусот. Но, вкусот на црната лимонада е навистина освежувачки. Последниве неколку денови, црната лимонада стана вистински хит и на Инстаграм.

Лимонадата е црна поради активниот јаглен, а кога ќе се спои со витаминот Ц од лимонот, се добива лимонада која го чисти организмот од отрови, ја намалува подуеноста во стомакот и го намалува нивото на холестерол.

Затоа, црната лимонада се смета за идеален напиток за детоксикација на организмот.

Потребни состојки:

Сок од 2 лимони

4 чаши вода

1 таблета медицински активен јаглен

2 лажици мед или некој друг природен засладувач.