Категории

Црно-бели стајлинзи за љубителките на спојот од класичното и модерното

Одговорот на секоја модна дилема е црно-бела комбинација. Со овој склоп на бои нема никогаш да погрешите. 

За почетокот на првите есенски денови ви донесуваме модна инспирација во неутрални класични тонови. Црно-белите комбинации се безвременска класика па сите оние дами кои не ротираат околу колоритот кога е во прашање модата, ваквиот минималистички пристап на трендовите ќе им биде особено омилен.
Ви споделуваме неколку трендовски модни комбинации во црно-бели нијанси кои издишуваат минимализам и елеганција, погодни за било какви прилики, во секое време од денот.