Категории

Црвените усни доминираат оваа зима – Најпопуларните „makeup“ изданија

Црвениот кармин е најпопуларниот makeup тренд за оваа зима, не помина нити еден црвен тепих а познатите дами да не носеа гламурозни црвени усни

Иако можеме со сигурност да кажеме дека кармините во ‘nude’ нијанси се најчесто најпопуларни кај шминката, оваа зима на голем број гламурозни случувања, познатите дами се одлучија за безвременската класика – црвени усни.
Помеѓу најпопуларните нијанси се ‘burgundy’, црешовата црвена и онаа со портокалов подтон, во зависност од вашиот тен изберете ја својата идеална нијанса. Еве со каков вид на шминка најчесто беа комбинирани црвени усни оваа сезона.

Прегледи:
344
Објавено на:
16.02.2020