Турскиот актер познат како Бали-бег се повлекува од глумата поради депресија?

Турскиот актер Бурак Озчивит, кој на јавноста и стана познат по улогата на Бали-бег, го поминува најтешкиот период во животот. 

A post shared by Burak Özçivit (@burakozcivit) on


Имено, тој пати од депресија поради која дури и одлучил да се повлече од јавноста на некое време. Бали-бег го погодиле деловните неуспеси, но најмногу болеста на еден член од семејството.

Güzel eşim iyi ki doğdun sağlıkla huzurla hep birlikte ❤

A post shared by Burak Özçivit (@burakozcivit) on


„Се чувствувам депресивно. Ми треба одмор и секако во брзо време нема да ме гледате на екраните“ – изјавил актерот за тамошните медиуми. Моментално најголемата поддршка ја добива од својата сопруга и колешка Фахрије Евџен, со која се венчаше изминатата година.
Коментари

[fbcomments]