Категории

Убавината на бонсаи дрвата низ фотографии

Бонсаи дрвата се растенија приспособени да живеат во мал сад. Нивната убавина и минијатурен изглед никого не остава рамнодушен, а можат да послужат како декорација за сечиј дом. Одгледувањето на бонсаи датира уште во минатото, а како вештина се развива во Кина, Јапонија, Кореја и Виетнам.

Фотографот Стивен Вос веќе две години прави прекрасни фотографии од бонсаи, некои од нив стари со децении.

Прегледи:
119
Објавено на:
04.07.2016