Категории

УХМР објави нова временска прогноза

Сончево со умерена облачност, по одделни котлини ќе има појава на магла и ниска облачност. Попладне ќе има зголемување на облачноста ови. Максималната температура ќе биде во интервал од 0 до 5 степени.

Во наредните денови времето во Македонија ќе биде претежно стабилно и суво, односно ќе преовладува променливо облачно со сончеви и со појава на магла по котлините и по речните долини. В четврток и в петок ќе има зголемување на облачноста со услови за локален дожд. Температурата ќе има тенденција на пораст.

Прегледи:
133
Објавено на:
29.01.2017