Урбан кул тренд: Винил панталони

Еден од најпопуларните опуштени и кул трендови за оваа сезона кој ни доаѓа од ’80-тите се панталоните од винил.

Тие се омилено парче на трендсетерките бидејќи во нивна комбинација се изгледа доста софистицирано, но со доза на екцентричност и лежерност.

Оваа зима тие се ѕвезда во комбинациите со широки џемпери и рамни чевли или патики за секојдневни стајлинзи, додека во поелегантна варијанта дамите ги комбинираат со високи потпетици, крзени палта и кошули.
Коментари

[fbcomments]