Категории

Урнебесни фори кои можете да ги искористите кога вашиот маж многу ќе ве изнервира

Несогласувањата во врска или брак се нормални. Брачните кавги за мали нешта што брзо се забораваат може да бидат смешни, а тие често се смешни шеговити што се прераскажуваат потоа.

Ова се најсмешните изјави објавени на твитер од корисници кои раскажуваат како постапиле кога нивниот дечко или сопруг баш ги изнервирал:

1. „Мојот сопруг ме разлути денес, па му реков дека едвај чекам да видам што планира тој за нашиот посебен ден утре. Нема ништо посебно во утрешниот ден, но посебно е да го гледате како побледува кога паничи“.

2. „Мојот сопруг навистина ме налути и отиде да гледа телевизија. Ја преземав апликацијата за далечински управувач на ТВ и ја исклучував на секој час. Сега мисли дека имаме духови во куќата “.

3. „Знам дека не е убаво, но кога сум лут на сопругата и сакам да и го покажам тоа, секогаш отварам ново шише со некои зачини, иако веќе имаме отворено.“

4. „Мојот сопруг ме разбесни, па истурив вода на подот пред машината за миење садови, додека тој не гледаше. Тој го поправа веќе два часа “.

5. „Кога сум лута на мојот сопруг, ја ставам неговата долна облека наопаку, така што надворешната страна е внатре. Еве ти сега! “

6. „Кога сум лута на мојот сопруг, го приклучувам мојот безжичен глушец во компјутерот и го поместувам околу екранот додека тој игра игри“.

7. „Кога сум лут на девојката, само и велам дека видов огромен пајак во куќата и го оставив жив“.

8. „Мојот сопруг е опседнат со нашиот нов автомобил и сака тој да биде совршено чист цело време. Јас секогаш носам шише со светки во случај да ме налути “.

Прегледи:
585
Објавено на:
09.05.2021