Категории

Вака изгледаат совршените маж и жена! (ФОТО)

Секоја година се зборува за тоа кои се најубавите луѓе на светот, па поради тоа преку комбинација на фотографии од славните личности кои се прогласени за најубави луѓе на светот, тим од стручњаци дошле до идеалниот изглед на мажите и жените.

Совршениот маж има виткана коса како Ејден Тарнер, очи како Том Харди и брада како Крис Хемсворт.

Совршената жена е комбинација од Кејт Аптон, Скарлет Јохансон и Алехандре Дадарио.

Секако, убавината е во окото на набљудувачот. Меѓутоа, со помош на фото софтвер се создаваат најсексапилните луѓе на планетата.

https://www.youtube.com/watch?v=Zi6fETlBhOA

Вака би требало да изгледа совршеното женско тело

Истражувачи од универзитет во Тексас велат дека идеалното женско тело треба да ги има овие мерки: 168 цм, а пропорции 99-63-91. Во таа слика совршено би се вклопила Кели Брук (39), модел и актерка од Велика Британија.

 

View this post on Instagram

 

August on the Farm 🌻🌻

A post shared by Kelly Brook (@iamkb) on