Вака ќе препознаете жена на која и фали секс

Можеби сте мислеле дека само Балканците ја користат глупавата фраза дека „на нервозните жени им фали…“, но не сте во право.

Неодамна е објавено дека жените на кои им фали секс можат да се препознаат по извесни карактеристики кои ќе ги воочите ако само малку повнимателно набљудувате:

Пред се`, жената на која и фали малку акција во кревет е константно нерасположена.

Нервозна е, лута, се` и смета, и секоја ситница и` е доволна да направи проблем.

Постојано се разболува.

Интимните односи ги зголемуваат антивирусните антитела за 30 проценти

Покрај тоа, таквите жени обично одат „здрвено“.

Додека жената со задоволителен сексуален живот покрај вас ќе помине релаксирано, оние другите ќе изгледаат како да проголтале метла.

На сето тоа, жените на кои им фали секс изгледаат постари отколку што се.

Тие, имено, често имаат проблеми со спиењето, а исто така не лачат доволно хормони за среќа поради што се вечно нервозни и расположени за кавга.

Незадоволна е сама од себе.

Верувале или не -недостатокот на секс влијае на самодовербата кај жените

Поспаност.

Поради недостаток на природен седатив-хормонот окситоцин, кој се лачи во текот на оргазмот, жената може да поминува бесони ноќи, превртувајќи се во кревет.
Коментари

[fbcomments]