Категории

Вака се однесува мажот кој повеќе не ве сака и е во план да ви раскине

Понекогаш тие се лесни за препознавање, а понекогаш и малку потешки, но секоја личност која не е среќна во врската во која се наоѓа и која размислува да ја прекине истата врска, прави неколку суптилни работи на кои можеби не обрнувате внимание, а треба.

Ова се десет суптилни нешта кои покажуваат дека тој повеќе не ве сака и наскоро би можел да раскине со вас.

1. Тој престанува да се интересира за детали од вашиот живот
И додека порано го интересираше апсолутно секоја ситница за вас и сè што се случува во вашиот живот, сега се чини дека тој некако целосно го изгубил интересот. Не поставува прашања повеќе, не слуша, не обрнува внимание.

2. Престанува да ве вклучува во друштвото
Иако е здраво да имате друштво надвор од него и да се дружите со пријателите без партнерот, тука и таму на сите им е дозволено да се дружат заедно. И, ако тој веќе не ни помислува да ве покани на пијачка со неговите пријатели, ниту размислува да остане да се дружи со вашето друштво, тој дефинитивно го прави тоа намерно. Затоа што тој всушност сака да биде што подалеку од вас.

3. Почнува да измислува разни изговори за да не се гледате
Сите знаеме дека оној што сака ќе најде начин, и оној што не сака ќе најде изговор. Ова е токму ситуацијата тука и ако тој постојано ви кажува дека е „уморен“, „зафатен“ или „лошо расположен“, не паѓајте на неговите трикови. Очигледно, тој ќе ги измисли сите можни изговори за да излезе од она во што (повеќе) не сака да учествува.

4. Почнува да излегува почесто од кога било досега
Тоа е уште еден начин да се тргне од вас и да се забавува без вас. И не велиме дека не треба да излегуваме воопшто кога сме во врска, но ако тој одеднаш почнал да го посетува секој можен клуб скоро секоја вечер, нешто не е во ред.

5. Ве обвинува за сè
Наместо да се извини и да ја признае вината, сè ќе сврти кон вас. Ако не се гледате, вина е ваша затоа што не инсистиравте да дојде, и не е негова вина затоа што рекол дека е премногу уморен. Ако се расправате, вие сте виновни што сте го испровоцирале. И ова се само некои од примерите.

6. Прави да се чувствувате помалку вредни
Иако можеби сте најубавата, најпаметната и најдобрата девојка на светот (И СТЕ!), Одеднаш ќе направи да се чувствувате помалку вредни. И почнувате да се плашите дека ќе дојде друга девојка, која ќе има сè што немате вие и во која ќе се за заљубикако што некогаш ве сакал вам.

7. Ве лаже
Добро, лагите се апсолутно неприфатливи во секоја врска, без оглед колку се мали или големи. И, ако тој веќе не е задоволен со вас и сака да ја прекине врската, тој ќе лаже се повеќе и повеќе. И, ако тој е подготвен да ве лаже и не се грижи како се чувствувате за тоа, јасно е дека тој повеќе не ве сака.

8.Вие веќе не сте неговиот приоритет
Сè друго во неговиот живот се чини дека е совршено уредено, но се чини дека некако не се вклопувате во целата приказна. Постојано ја барате таа најмала дупка низ која би можеле да се провнете и да го достигнете неговото срце, но тоа не ви одговара. И тоа не треба да биде случај. Вие сте таа што треба да биде најважна за него, и вашата врска е она што го носи да прави прекрасни работи во секој друг аспект од животот. Ако не, се чини дека на љубовта и дошол крајот.

Прегледи:
121
Објавено на:
18.04.2021