Категории

Ваков фустан не може да носи никој освен таа – Пријанка Чопра во сензуален свилен фустан со гол грб

Фустан како создаден за нејзината совршена песочна фигура

Пријанка Чопра може слободно да се прогласи за модна дива на црвениот тепих. Секој нејзин нов стилски избор го надминува претходниот, па кога ни се чини дека не можела да изгледа подобро, таа повторно и повторно воодушевува.

На црвениот тепих на Клив Дејвис гала вечерта, таа пристигна облечена во тоалета од свила со потписот на Nicolas Jebran од колекцијата пролет/лето 2019.
Тоалетата во боја на кожа го истакна нејзиното тело со отворен грб и длабок шлиц.
Целокупниот изглед го заокружи со салонки од плиш во крем нијанса, минимален накит, едноставна фризура и гламурозна шминка.

View this post on Instagram

Pre-Grammys

A post shared by Priyanka Chopra Jonas (@priyankachopra) on