Категории

Вакви фустани немате видено до сега

Фустанот е симбол и икона само по себе за безвременска убавина и женска елеганција. Секоја жена треба да ја знае важноста на ова парче облека и мора да го поседува.

Иако имаме видено многу модни креации, сигурно овие фустани ќе ве изненадат. Француската дизајнерка, Силви Факон, создава фустани со прекрасни материјали и детали кои ќе воодушеват секого.

Таа дури создала фустан користејќи стари книги. Погледнете ги следните неверојатни фустани кои секоја жена би посакала да ги има.