Категории

Вардар во финале на Лига на шампионите: Со неверојатен пресврт ја победи моќната Барселона!

Вардар повторно ќе игра во финале од Лигата на шампионите, и повторно преку Барселона! Иако беше неизвесно до самиот крај и речиси никој не се ни надеваше дека македонскиот тим ќе може да направи чудо откако имавме негатива од седум гола разлика, момците покажаа борбеност, неверојатна мотивација и издвоија победа над тимот на Барселона со конечен резултат 29:27.