Категории

Васил Гарванлиев е новиот претставник на Македонија на Евровизија во 2020 година

По успешниот настап на Тамара на Евровизија, оваа година Васил Гарванлиев ќе нѐ претставува во Ротердам на овогодинешната Евровизија. Васил и минатата година беше дел од евровизискиот тим како пратечки вокал на Тамара.

На неговиот Инстаграм профил тој напиша:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vasil Garvanliev (@vasilg) on


„Речиси секое музикално дете во Европа расте со истиот сон – еден ден да ја претставува татковината на Евровизија. Почестен сум, благословен и благодарен што ја добив шансата да пеам за мојата татковина со отворено срце овој мај во Ротердам. Одиме!“