Ве мачи киселина? Овој напиток ќе го реши вашиот проблем!

Честото чувство на горчина е симптом на киселина. Останатите симптоми се кисела течност во усната шуплина, отежнато голтање, кашлица, тешко дишење и болка во градите, посебно додека лежите навечер.

Обидете се да јадете помали оброци и избегнувајте храна која ја активира киселината, како што се пржена и масна храна, чоколадо и пеперминт.

Избегнувањето на алкохол и никотин исто така може да ви помогне. Ова е најдобриот домашен напиток кој ќе ви помогне околу проблемот.

Состојки:

  • 1 компир
  • 1 јаболко

Упатство:

Најпрво излупете го компирот, потоа процедете го сокот од компирот користејќи газа и турете го во чаша. Користете ја истата постапка за сокот од јаболко. Помешајте ги и заедно пијте ја обваа мешавина 2 пати секој ден. Секогаш пијте го овој домашен сок 1 час пред вашиот оброк. Ќе забележите позитивни резултати многу бргу.
Коментари

коментари