Вечната класика – ТВИДОТ главен тренд оваа сезона

Студената сезона е соврешена за овој луксузен и отмен материјал, кој најчесто се поистоветува со елегантните французинки како и легендарната модна куќа Chanel.

Твидот е вистинска класика која никогаш не излегува од мода. Тој е направен од волна и е неверојатно удобен и пријатен за во есен и зима. Оваа сезона огромен хит се палтата од твид и дводелните костими со здолништа и панталони. За било што и да се одлучите, нема да погрешите..
Коментари

[fbcomments]