Категории

Верност која нема цена – Куче трчаше по возилото за Итна помош во кое се наоѓаше неговиот сопственик

(ВИДЕО) Лојалност и пожртвуваност која е бесценета – Куче трчало по брза помош каде бил неговиот сопственик.

Видеото со кучето од Турција трогна многу на социјалните мрежи. На видеото, кучето трча по брзата помош во која се наоѓал неговиот сопственик, кому му се слошило. Тој се обиде да влезе во возилото, но не му беше дозволено и продолжи да трча. Кога стигнале до болницата, ова верно куче чекало пред вратата од собата каде лежел неговиот сопственик.

 

Прегледи:
62
Објавено на:
18.06.2021