Категории

Верувале или не, позади оваа густа брада и долга коса се крие познат холивудски актер!

Киану Ривс е еден од најпрепознатливите холивудски актери, но оние кои  можеле да го забележат во четвртокот пред Бруклин, не можеле ни да погодат за кого станува збор.

Имено, Ривс пуштил коса и брада и седел бос пред филмското студио. Одмарал во текот на раните припреми за филмот за немилосрдниот платен убиец Џон Вик во кој ќе глуми по трет пат.

Првите два филмови беа вистински хит, а и кино – благајните низ светот заработиле преку 260 милиони долари.

 

Прегледи:
123
Објавено на:
27.04.2018