Ветерот и влагата не им можат ништо: Идеални фризури за дождливо време!

Дојде она време кога е скоро невозможно да ја скротите косата

Мора да признаеме дека ги сакаме ниските температури поради комбинирање на гардеробата и правење интересен стајлинг. Есента ни дава многу можности да експериментираме, но кога станува збор за косата, дождот и ветрот во никој случај не се наши сојузници.

Сепак, постои решение. Трендовски фризури што ќе ве натераат да изгледате шик и стилски, а влагата и ветерот нема да ги расипат.

Рамна, исфенирана коса во овие ситуации не е опција, како ни беспрекорните кадрици, бидејќи дури и со најмал контакт со влага, косата станува непослушна и го губи волуменот. Затоа, фризурите кои вклучуваат собрана коса се идеален избор за дождливи денови.

Ниски или високи пунџи и плетенки се неприкосновени кога е времето овакво. Најдобро од сè е што тие се лесни за правење. Сè што ви треба се неколку ластикца и неколку шноли за коса и подготвени сте во еден момент за излегување.
Коментари

[fbcomments]