Категории

Вибрантни и екцентрични – Несекојдневни makeup изгледи

Доколку сакате да излезете од комфорната зона кога е во прашање шминката, тогаш вие сте на вистинското место – Овие мејкап изгледи кои ви ги споделуваме ќе ве остават тотално воодушевени.

За сите дами кои преферираат неконвенционални мејкап изгледи и сакаат да се истакнат на еден посебен и префинет начин, ви споделуваме галерија од мејкап изгледи која може да ви послужи како инспирација.
Со доаѓањето на есента ротираме околу земјените и загасити тонови, но тоа не значи дека експериментирањето со шминката треба да биде сочувано исклучиво за летната сезона кога се е вибрантно.
Наместо тоа, направете чекор напред и во тмурните дождливи денови, изберете смела и колоритна шминка.

 

Прегледи:
501
Објавено на:
10.10.2020