Категории

Victoria’s Secret моделот Елса Хоск го покажа трудничкото стомаче на прошетка во Њу Јорк

Неколку часа откако откри дека е бремена, Ангелот на Викторија Сикрет, Елса Хоск, во вторникот го покажа своето растечко трудничко стомаче на прошетка низ улиците на Њу Јорк, а потоа се одмори во кафуле во населбата СоХо на Менхетен.

31-годишниот ангел на Викторија Сикрет беше во друштво со нејзината долгогодишна љубов Том Дејли, кој е дански претприемач за очила за сонце.

Елса се погрижи да се заштити себеси, своето неродено бебе во стомакот и другите од коронавирусот носејќи маска – што гувернерот на Њу Јорк, Ендру Куомо направи задолжително носење маска на сите јавни излегувања уште пред неколку месеци, односно на 15 април.

Не само таа, туку и нејзиниот сопруг се погрижија да преземат претпазливост да носат маски додека излегуваат надвор и да се заштитат од пандемијата на коронавирус.

Познатиот модел ја објави веста за својата бременост на Инстаграм овој вторник објавувајќи елегантна фотосесија на која позира, покажувајќи го своето голо тело.

Фотографот Санте Д’Оразио се погрижил за фотографиите на Елса, на кои таа вешто држела бело крзнено палто на телото. Таа се погрижи нејзината обвивка стратешки да падне таму каде што ќе и овозможи да остане безбедно при откривање на прекрасното мајчинско тело кое се подготвува за пристигнувањето на малиот ангел.

„Овој ангел во стомакот го чував во тајност некое време.Се чувствувам возбудено и среќно што имам бебе и го започнувам следното поглавје од животот со човекот од моите соништа! На пола пат сме.“, напиша Елса, која се искачи на титулата ангел на Викторија Сикрет пред пет години.

Честитки за новата мама во најава!