(ВИДЕО) Домашен спа центар: Како сами да направите педикир?

Одлични совети како да ги негувате вашите стапала во вашиот дом, постапката е многу едноставна.

Се што ви е потребно е топла вода, шампон, маслен отстранувач за лак од ноктите, антисептик, турпија за нокти, ружино дрвце (стапче за потиснување на кожичките), турпија за пети, грицкалка за нокти, крема, лак за нокти и два пешкири.

Следете ја едноставната постапка на видеото за супер спа третман на вашите стапала од вашиот дом.
Коментари

[fbcomments]