Сте се прашувале како изгледа луксузен лет вреден 23.000 долари? Видете сами…

Sam Huang, искористил поени од остварените летови чија бројка била 60,000 AAdvantage miles и доплатил 108 долари за ултра луксузен лет од Сиднеј до Малдивите, со лет од Сиднеј преку Абудаби во апартманот Etihad во Airbus A380.

Airbus A380 е најголемиот патнички авион во светот, а прва класа во овој воздухоплов е повеќе од едно седиште. Билетите во прва класа за 15 часовен лет од Сиднеј до Абудаби чинат околу 6.500 долари.

Што се нуди во врвната понуда за овој луксузен лет? Цела дневна соба, бања и приватна спална, луксузен оброк и шампањ. Искуството, како што може да погледнете на видеото, изгледа неверојатно.

 
Коментари

[fbcomments]