(ВИДЕО) #FlipTheSwitch е новиот урнебесен предизвик кој се шири на социјалните мрежи

Нити Џенифер Лопез и Алекс Родригез не можеа да му одолеат на овој урнебесен предизвик

Песната на популарниот рапер Drake беше главната инспирација за овој предизвик кој го освои целиот свет.
Flip The Switch е предизвик кој можете да го пронајдете под истоимениот хаштаг а започна на платформата TikTok и полека ги освои сите социјални мрежи. Меѓу првите кои го испробаа беа моделот Емили Ратајковски, а после неа и Џенифер Лопез со својот вереник Алекс Родригез.
Во него учествуваше дури и американската сенаторка Елизабет Ворен.

Поентата на овој предизвик е замена на улогите. Во првата сцена, едната личност снима на огледало додека другата танцува, а откако ќе се изгасне светлото, се заменуваат позициите, дури и облеката. Како точно изгледа проследете во продолжение.

View this post on Instagram

Flip, flip. 😆⁣ ⁣ 🎥: jlo/TikTok⁣

A post shared by Entertainment Weekly (@entertainmentweekly) on

 

View this post on Instagram

we had to do it

A post shared by camila (@camila_cabello) on

 

View this post on Instagram

Too good. #CommentsByCelebs

A post shared by Comments By Celebs (@commentsbycelebs) on

 
Коментари

[fbcomments]