Категории

ВИДЕО: Комитите славеа – „Ја излези Ѓурѓо“ ечи на Шукру Сарачоглу

Над 300 Комити беа голема поддршка за фудбалерите на Вардар кога македонскиот клуб славеше победа на гостувањето во Истанбул.

По натпреварот во подтрибинскиот простор, навивачите на Вардар со песна и оро ја прославија големата победа и пласманот на Вардар во групната фаза на Лига Европа. Погледнете ја песната: „Ја излези Ѓурѓо“ во изведба на „Комитите“

Прегледи:
426
Објавено на:
24.08.2017