Категории

(ВИДЕО) Новак Ѓоковиќ ќе ви покаже како се игра тенис во домашни услови

Најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ пронајде начин како да продолжи со своите тренинзи и во домашни услови на урнебесен начин

Српскиот тенисерки ас, Новак Ѓоковиќ моментално се наоѓа во карантин во Марбела. И покрај моменталната состојба тој пронајде начин како да игра тенис и во домашни услови. Заедно со својот пријател тенисерските рекети ги заменија со кујнски тави, а како мрежа им послужија столици.

„Натпреварувањето не престанува“ – сподели Новак на својот Инстаграм профил под видеото кое ги насмеа неговите фанови.