Категории

(ВИДЕО) Пливање со кит ајкула кај Ningaloo Reef во Западна Австралија – Би пробале или не?

Пливање со најголемата риба во светот = само обичен ден во австралискиот корален брег.

Фотограф неодамна ја сними оваа пријатна снимка од сопственикот на Ningaloo Discovery и нејзината ќерка поминувајќи дел од слободното време пливајќи со кит ајкула. Посебен период од годината е сега во овој дел од Западна Австралија; не само што може да пливате со китови ајкули, туку штотуку се отвори и сезоната на пливање на кит. Можеби ќе имате доволно среќа да ги сретнете двете суштества на една турнеја доколку направите посета.

Во прилог погледнете го интересното видео и можеби ќе се решитте и вие да го направите тоа.

Прегледи:
612
Објавено на:
25.08.2020