Видео: Погледнете како се слави победата на Вардар на плоштадот во Скопје

Илјадници граѓани се собраа вечерва на плоштадот „Македонија“ за да ја прослават победата на ракометниот клуб Вардар во Лигата на шампионите.

На плоштадот се слави, се пеат песни и се веат знамиња.
Коментари

[fbcomments]